Ceny

Marketing ve vyhledávačích adWords, adSense, Sklik, ...

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 18:32

Jak se pohybují ceny za bannerovou reklamu?

Mám web, na něm 150 návštěv denně a řekněme specielně zaměřenou klientelu, kterou vhodně vybraná reklama může zaujmout. Asi jako kdybych nabízel reklamu na kola na webu pro cyklisty.

Řekněme, že uvažuju o standardním banneru, tuším těch 468px.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 18:35

Jsou to unikátní návštěvy UIP nebo zobrazení stránky?
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 18:37

je to údaj z GA, předpokládám, že UIP
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 18:39

A jaké je zaměření webu, peníze atd. nebo warez, hry, atd?
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 18:44

Nejsou to kola, ale je to srovnatelné, běžná součást života, rozhodně ne warez, nejde ani o hry. Zboží těch firem, kterým bych tu reklamu zprostředkoval, stojí řádově stovky korun.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 18:52

Dobře nechceš to asi říct o co přesně jde..neva. Při návštěvnosti těch 150 UIP je cena za měsíc za banner 468x60 (i u jinejch formátů) asi tak 100-150Kč/měsíc. Asi se ti to zdá málo, ale taková je realita. Jiný kafe je to, kdyby byla návštěvnost přes 10tis. UIP.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 18:58

Nechci, mám důvod, díky za pochopení.
150 Kč/měsíc mi za velkej banner připadá opravdu málo. Nejde o to, že bych na tom chtěl vydělat, ale stojí to dost práce a napadlo mě, že by si web mohl vydělat aspoň na hosting. To by bylo tímto splněno, ale když si představím, že by tam taková plachta visela rok..

Pokud je to takto, tak spíš zvážím začlenění několika menších reklam. Bude to pestřejší a nebude to tak otravovat.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 19:16

Jo jo. Za cenu jednoho oběda se budeš dívat měsíc na něčí hnusnej banner, dej si tam raděj Google AdSense, můžeš si vybrat formáty jaký chceš, textový, grafický..a google ti tam bude zobrazovat jen tématicky zaměřený reklamy, takže když bude web o cyklistice, budě ti zobrazovat reklamy na různý cyklo e-shopy aták. Cena je za proklik na reklamu, s tím, že bys dostal penalizaci kdyby sis na ně klikal jen sám, ale to se dočteš v podmínkách AdSense. Při tý tvý návštěvnosti bys mohl mít i tak 1€ za den. Výplata na účet v Kč ti bude chodit měsíčně, ale jen při dosažení 70€, když to nedosáhneš za měsíc, neva sčítá se to do dalšího měsíce. Takže až dosáhneš těch 70, google ti je pošle v Kč na účet. Myslím, že prodávat reklamní plochu má cenu fakt pouze při hodně veliký návštěvnosti, protože bohatý firmy jsou ještě větší držgrešle než se může někomu zdát.
Anonymní

Příspěvekod Homer » 18 lis 2009 19:41

Při tý tvý návštěvnosti bys mohl mít i tak 1€ za den.

Odhadovat možný výdělek v AdSense jenom podle návštěvnosti je blbost, když neznáš téma webu. V AdSense se mění cena za proklik mj. právě podle tématiky, ale také podle sezóny atd.
Homer

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 20:43

Jo to jo Homer, to jsem napsal jen tak zhruba pro představu, z mých zkušeností. Chce to vyskoušet a uvidí se. Dát to může pryč přece kdykoliv a nejseš ničím zavázadej.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 18 lis 2009 20:46

Jinak v Googlu keyword tool se může každej podívat kolik je odhadovaná průměrná cena za klik na zadané klíčové slovo, nejvíc se samozřejmě platí za klik na reklamy jako jsou půjčky, reality, hypotéky...
Anonymní

Příspěvekod Homer » 31 srp 2012 11:08

Taky jsou někdy docela dobré léky a kosmetika.

Naposledy oživil Anonymous v 31 srp 2012 11:08
Homer

Zpět na SEM

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek