DMOZ

Vše o nástroji analyzující sílu webových stránek.

Příspěvekod Anonymní » 11 čer 2009 08:01

zdravim,
zajimalo by me, proc je katalog DMOZ ve vysledcich sily webu dulezitym faktorem, kdyz ja jako vlastnik nejakych stranek nemam prakticky zadnou moznost ovlivnit zdali tam odkaz bude nebo nebude.

jiz druhy rok se snazim pridat web do katalogu, ale editor dane sekce je budto pod drnem, nebo nekomunikuje schvalne.

cetl jsem o dmoz hodne a moc, i afery s uplatky atp.
na support se napsat neda, jelikoz maji chybu na serveru, spravce sekce jsem kontaktoval po icq, po SZ na jinych forech ... nic

tudiz ma otazka> PROC je to brano jako meritko, kdyz panuje situace jaka panuje?
Anonymní

Příspěvekod Homer » 11 čer 2009 09:46

DMOZ je podle mě už dlouhou dobu mrtvý. Poslední web mi zařadili v únoru 2007. Od té doby jsem přidával tři další a nic. Asi nemají editory.
Homer

Příspěvekod Anonymní » 11 čer 2009 10:20

Taky jsem se pokousel pridat a nic.
A jestli vam to prinese nejakeho zakaznika tak o tom hodne pochybuji, zkuste si vnem neco najit, no bych se na to mohl ( nevhodne slovo)
spatne rozdeleni oboru atd. clovek aby se proklikaval a listoval 2 hodiny nez neco najde. Takze si myslim ze k nicemu, je to alespon muj nazor.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 11 čer 2009 12:20

Moje vlastni zkusenost je takova, ze kdyz editor sekce je konkurence nebo nekdo komu muzes uskodit, tak tam tu stranku nezaradi, i kdyz splnuje vsechny kriteria. A nejlepsi na tom vsem je, ze v sekci je x webu, ktere ty kriteria nesplnuji, at se jedna o nadpisy nebo pocet slov.
Silu webu to mozna ovlivni, ale na prvnich pozicich muze byt i stranka bez zarazeni v tom katalogu, takze ja osobne si z toho nedelam tezkou hlavu, kdyz v tom katalogu nase stranky nejsou.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 12 čer 2009 08:15

v tom pripade nechapu proc je to tu jako meritelny faktor

vim, ze dmoz pouzivaji vyhledavace a zarazenim do katalogu se automaticky zarazuje stranka na prolinky s vysokym PR, nicmene kdyz tam panuje situace jaka tam panuje tak by se mel nekdo vschopit a tenhle nesmysl budto eliminovat, nebo dmoz rozfungovat

;/
Anonymní

Příspěvekod clie » 12 čer 2009 10:06

http://trilobit.bloguje.cz/

Jak to tak vypada tak jediny cesky editor uz asi 2 roky nema cas :-/
clie

Příspěvekod Irbe » 12 čer 2009 11:35

Z 5 webů se mi podařilo na DMOZ procpat jediný, o půjčkách. Je pravda, že ze všech byl obsahově nejbohatší a nejoriginálnější.
Irbe

Příspěvekod Anonymní » 03 črc 2009 11:43

stale zadna zmena

jejich formular na email staffu nefunguje (hazi error)
editor sekce kam chci nereaguje

stat se editorem sekce asi nejde, bo mi nikdo neodpovedel

opravdu anarchie

je tu nekdo kdo pro DMOZ dela editora a mohl by se mi ozvat?
kriznik@audiklub.cz nebo sz na http://audiklub.cz

diq
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 03 črc 2009 19:45

Já se tam dostal asi až tak na potřetí, po půl roce. Musím říct, že od té doby jsem zároveňa asi na 10 jinech zahraničních vyhledávačích. Jo a taky jsem zjistil, že když nemáte vyplněné description. Google je přebere z DMOZu tak jak jste váš web popisovali tam.
Anonymní

Příspěvekod Karel Dytrych » 03 črc 2009 22:19

Zjistuji ze Bing dava prednost DMOZ popisu i pred kvalitnim meta description...
Karel Dytrych

Příspěvekod Anonymní » 04 črc 2009 14:48

kdyz nekomunikuje editor tak se tam nedostanu ani na miliontej pokus

pekne me to s*re :(
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 04 črc 2009 16:45

no zase tak nezoufej, vono bejt v DMOZ to zase není takovej zázrak
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 05 črc 2009 11:22

mozna je to mrtvej projekt, ale zvysuje PR
takze nekdo ma vyhody, ktere my kteri nemeli "stesti" nemame!
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 05 črc 2009 13:17

S tím zvyšováním PR to není zase tak slavné. Procházel jsem několik webů v katalogu uvedených a jejich toolbarový PR je malý, že nestojí prakticky ani za povšimnutí. DMOZ jim toho tedy příliš nedal.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 05 črc 2009 16:56

Jo jo. Být v DMOZ je jen taková otázka prestiže. Prostě každej by tam chtěl být, ale až se tam dostane, zjistí, že to přínos snad ani nemá. Chtěl bych se správce zeptat, proč zde na seo servisu je být v DMOZu jako měřítko pro vyhodnocování síly webu. Katalog DMOZ.org
Počet záznamů v nejdůležitějším katalogu dmoz.org:
Anonymní

Příspěvekod LukasO » 05 črc 2009 17:40

Taky by mě zajímalo proč je to v "Síle webu" nastaveno tak jak je. Pokud sem dobře četl pravidla DMOZ tak každý web tam může být jen jednou. Tak nechápu proč v "síle webu" to je poležené jako počet zázanamů v DMOZ.
LukasO

Příspěvekod Karel Dytrych » 05 črc 2009 21:21

Jsou domeny ktere tam maji vice zaznamu... Zkuste si treba ibm.com apod. a interne zrovna DMOZ tak velkou vahu ve vysledku nema oproti jinym faktorum...
Karel Dytrych

Příspěvekod Anonymní » 06 črc 2009 20:35

Je to měřítko kvality, protože se tam nedostane každá sr*čka. Asi tak zjednodušeně.
to je ale blbost.....

olala
Anonymní

Příspěvekod deshihk » 06 črc 2009 22:34

Stránky jsou sice schvalovány živými lidmi, ale že by tam nechávaly jen kvalitní a užitečné stránky o tom by se člověk mohl hádat:) to co u některých "adminů" je, buď trvalé kóma, nebo různé kamarádčofty kdy se vkládají weby jen známých
deshihk

Příspěvekod Karel Dytrych » 07 črc 2009 08:45

Do jake kategorie jsi zaslal prihlasku?
Karel Dytrych

Příspěvekod LukasO » 07 črc 2009 09:34

Já jsem třeba zaslal přihlášku do kategorie
World: Česky: Internetové obchody: Sporty: Cyklistika
čekám snad 4 měsíce a nic.
LukasO

Příspěvekod clie » 07 črc 2009 12:33

Bohužel s DMOZ asi nikdo nic neudělá. Postupně upadá (alespoň CZ) a já jen doufám že google ho brzy přestane brát jako důležitý zdroj informací. Ono vůbec u nás skomírá skoro všechno. Třeba česká wikipedie je odstrašující příklad, jak by něco mělo fungovat. Vždy prostě záleží na lidech jak to vedou a u nás většinou takové projekty vedou Hujerovci.
clie

Příspěvekod Anonymní » 13 črc 2009 11:35

Proč myslíš? Stránky jsou schvalovány živými lidmi a nechávají tam jen kvalitní a užitečné stránky

protoze kategorie cesky nespravuje asi nikdo
Anonymní

Příspěvekod clie » 13 črc 2009 19:02

Ja bych klidne taky pomohl, ono to zase tolik casu nebude, staci tam jednou za den dojit, projit co je nove a tot vse :)
clie

Příspěvekod Anonymní » 14 črc 2009 10:03

na podporu nenapises, jelikoz jejich contact form vyhazuje chybu serveru

takze kontakt zadny a s nikym
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 14 črc 2009 13:51

nekde na jinych forech se pohyboval editor jinych sekci
ale uz si nevzpomenu kde jsem to nasel

nicmene ani ten na PM nereagoval... proste neprostupna zed
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 13 zář 2009 05:29

i am trying since last 2 year to publish my website named www.tendertiger.com in dmoz.org but not helpful,any idea
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 13 zář 2009 05:48

Your pagerank is 5, so why you care to be in DMOZ?
Anonymní

Příspěvekod Karel Dytrych » 13 zář 2009 08:38

why not?
Karel Dytrych

Příspěvekod merits » 13 zář 2009 20:40

celý DMOZ není mrtvý, jen některé sekce, které mají neaktivní adminy. je možné, že adminy v sekcích se stali majitelé stránek, kteří nestojí o konkurenci u svých odkazů v katalogu. Nechci je títmo nazývat podvodníky, ale tak nějak to asi na DMOZu momentálně funguje. Ale pak jsou sekce, do kterých jsem stránky přidal bez nejmenších problémů, takřka okamžitě.... Poslední webovky, které jsem přidával byly v katalogu uvedené během jedné hodiny po zadání a bylo to před měsícem.
merits

Další

Zpět na Síla webu

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek