Google versus Seznam

Jak optimalizovat, a získávat dobré pozice ve vyhledávačích.

Příspěvekod megaloser » 23 zář 2007 21:01

Jaký je rozdíl mezi optimalizací pro Seznam a Google? Např. svetovevino.cz je v Seznamu na slova víno, vína, prodej vína a vinotéka do pátýho místa, ale v Google jsem až v druhé a třetí desítce. Nepoužil jsem žádnou ze zakázaných technik, shop již mám půl roku, ale stále mám PageRank 0. Přitom S-rank už mám 13.
megaloser

Příspěvekod megaloser » 23 zář 2007 21:48

Ještě jeden dotaz. Může mi pomoci zpětný odkaz na webu, který na slovo které optimalizuji je na Seznamu 1. a na Googlu 5., ale odkaz na mě nebude umístěn na jejich hlavní stránce, ale na stránce Partneři.
Díky...
megaloser

Příspěvekod Anonymní » 24 zář 2007 20:37

Určitě ti to pomůže, zálží na tom kolik ma ta stranka "partneři" PageRank a Srank.
Anonymní

Příspěvekod Karel Dytrych » 24 zář 2007 20:45

Ano kazdy odkaz pokud neni "bad neighbour"...
Karel Dytrych

Příspěvekod Vladosik » 24 zář 2007 21:01

Jaký je rozdíl mezi optimalizací pro Seznam a Google?
Z mých zkušeností se na Seznam da jít více přes Onpage faktory, na Google přes Offpage faktory.

shop již mám půl roku, ale stále mám PageRank 0
Za začátku jste zřejmě ještě neměl zpětné odkazy, aby vám byl pagerank přidělen a od té doby, skoro již těch půl roku ještě další přepočet pageranku nebyl...
Vladosik

Příspěvekod megaloser » 30 zář 2007 09:05

Díky za rady. Čím víc se teď před Vánoci snažím, tím víc klesám. Můj shop kvalitnidarky.cz už byl na slovo dárky 12. a teď jsem se propadl až na 22. Je to fakt věčný boj.
megaloser

Příspěvekod Karel Dytrych » 30 zář 2007 09:24

Jojo to je nejhorsi! Clovek ziska nejakou pozici po dlouhe dobe a pak se jednou vzbudi a pozice je tatam... Ale uplne nejhorsi je, kdyz se clovek snazi, optimalizuje.. a klesa.
Karel Dytrych

Příspěvekod chucky@centrum. cz » 12 říj 2007 19:50

Tak právě proto jsem Vám poslal žádost o informace o budování zpětných odkazů na webovy-servis.cz
chucky@centrum. cz

Příspěvekod Malkin » 15 říj 2007 19:28

jj, jeden den ma clovek napr. 200 navstev a druhy 100 a nasledne treba jenom 50...normalka, hlavne u Seznamu! Nejhorsi je to ted po up-gradu jejich robota, to uz par lidi chce vrazdit :) Je to vecny boj a doufani, ze Seznam bude dostizen Googlem :))
Malkin

Příspěvekod Karel Dytrych » 15 říj 2007 22:16

A to ja zas ani ne. Seznam mam mnohem radsi z tohoto pohledu. Sam vsak hledam googlem...
Karel Dytrych

Příspěvekod Vladosik » 18 říj 2007 07:40

Kdo mel dobre udelane stranky, tomu muze novy robot Seznamu jen pomoci.
Take mam Seznam mnohem radsi a dokonce ho cim dal vice vyuzivam i na vyhledavani.
Vladosik

Příspěvekod megaloser » 18 říj 2007 09:29

Já mám taky radši Seznam. I z pohledu optimalizace. Prostě v Googlu jsem se nikdy nedostal tak vysoko jako v Seznamu.
megaloser

Příspěvekod Karel Dytrych » 18 říj 2007 09:48

Google je mene ovlivnitelny bych rekl.
Karel Dytrych

Příspěvekod jhavrlant » 03 lis 2007 13:31

Je pravda, že v Seznamu je to šílené. Měl jsem s-rank 83 a teď klesnul na 63. Je sice pravda, že nově odkazuji na stránky s velice malým sr, ale i tak se mně to zdá trošku zvláštní. Každopádně 2hou pozici pro nejzadávanější klíčové slovo (samozřejmě nejdůležitější pro můj web) na seznamu si stále držím a v googlu 3tí, což je v pořádku. Avšak zatímco google můj web navštěvuje cca jednou za 2 dny, pak seznam se někdy "na kafe" nestaví třeba i 14 dní a to už je na pováženou, především z toho pohledu, že ze seznamu ke mně chodí 60% procent uživatelů. Stránky jsou přitom aktualizovány někdy i 3x denně, málokdy se stane, že jeden den vynechám. Příklad, napíšu bleskovku - v googlu je odkaz třeba hned na druhý den (nejpozději za 2) a vseznamu až za 14 dní ! někdy se však seznam umoudří a odkaz najdu třeba za 5 dní, ale i tak je to bída.
jhavrlant

Příspěvekod Malkin » 07 lis 2007 09:27

Zdravim, chtel bych se zeptat - je mozne, aby vam Seznam zacal "blokovat" druhe domenove jmeno, ktere odkazuje na stejne stranky? Je toto duplikace? I kdyby byla, tak proc na to seznam prisel az vcera rano, kdy mi diky tomu zacalo chodit hodne lidi? Je dobre na druhe domenove adrese upravit stranky tak, aby byly jine? Staci pouze upravi vzhled nebo musim udelat i jine upravy? Nejhorsi na tom je, ze u te druhe domenove adresy (ktera neobsahuje klicova slova) Seznam jeste nezaregistroval cele stranky, kde by mohl v podstrankach najit v adrese klicova slova, ktera se mu hodi, proste bere holou adresu bez podstranek a to uz tam ma cca 14 dni na strankach k nacteni Mapu webu, ktere si ani nevsiml...

Kdyby nekdo chtel reagovat, dik za to...ostatnim preji fain den!
Malkin

Příspěvekod Vladosik » 07 lis 2007 11:24

Malkin
Co presne ve vasem pripade znamena druhe domenove jmeno? A co adresa?

druhe domenove jmeno, ktere odkazuje na stejne stranky? Je toto duplikace?
Duplicita je stejny obsah na ruznych URL.

proc na to seznam prisel az vcera rano, kdy mi diky tomu zacalo chodit hodne lidi?
Asi prave proto. Nikde neni receno, ze by Seznam mel vse odkryvat behem okamziku. Neco ho k tomu musi navest.
Vladosik

Příspěvekod Malkin » 07 lis 2007 12:20

Vladosik - diky za odpoved :)
Ano, mame dve domeny pod stejnym obsahem, coz ma konkurence tez...Sic podivne, ze to seznamu doslo az po cca vice jak 4 letech pouzivani, ale co naplat. Co byste radil/li jako nejjednodusi upravu, aby se dali obe domeny pouzivat zaroven pro stejny/podobny obsah? A jak donutit seznam, aby mi prospikoval vice stranky a nase podstranky s klicovymi slovy? Mapu webu jiz vedu a http://fulltext.seznam.cz se mi zda neprilis efektivni...
Diky za jakoukoli radu a fain den!
Malkin

Příspěvekod Jag007 » 08 lis 2007 20:46

Hmm ja mam na cuteshop.cz page rank 3 a S rank 12 a poradi ve vyhledavacich na klicove slovo spodni pradlo na google 44 a na seznam 169....jakto ze je to takovy propastny rozdil?? Nemate nekdo nejaky typ jak to zlepsit. Jinak jsem se docetl ze se pagerank aktualizuje jednou za nekolik tydnu a ne mesicu jak se zde tvrdi! Muj web bezi dnes presne tri tydny a uz mam pagerank 3...na czin.eu se da take predpovedet budouci pageank
Jag007

Příspěvekod Vladosik » 10 lis 2007 22:10

Co byste radil/li jako nejjednodusi upravu, aby se dali obe domeny pouzivat zaroven pro stejny/podobny obsah?
A proc to tak mate? Nedokazu poradit nic. bud jednu zakazat indexovat nebo jednu presmerovat na druhou. Ale to asi nechcete. Proc mate na dvou domenach do same?

A jak donutit seznam, aby mi prospikoval vice stranky a nase podstranky s klicovymi slovy?
Ziskat zpetne odkazy, nejlepe i na ty stranky, ktere chcete tak zaindexovat. Seznam nasadil noveho robota, ktery by mel zajistit, aby indexoval vice stranek. Zatim to i na mych webech neni nic moc, ale verim ze se to zlepsi a ze Seznam noveho robota vyvinul dobre.

apu webu jiz vedu a http://fulltext.seznam.cz se mi zda neprilis efektivni...
To je urcite dobre, ze mate Mapu webu. Pridavat odkaz pres tento formular je v posledni dobe skutecne neefektivni. Drive se pridana stranka objevila v indexu hned druhy den (alespon u mych webu), dnes cekam i nekolik tydnu, coz povazuju za dobu, za kterou by Seznam mel stranku najit i bez tohoto formulare, zvlast kdyz Google zaindexuje do par dnu. Jedine, co stale funguje bez chyby tak zustava, ze u stranky vlozene pres tento formular se aktualizuje/nacte obrazek, ktery se zobrazuje u vysledku vyhledavani.
Vladosik

Příspěvekod Vladosik » 10 lis 2007 22:26

google 44 a na seznam 169....jakto ze je to takovy propastny rozdil??
Protoze oboji je uplne jiny vyhledavac. To je jak ptat se na rozdil mezi Renault a Ferrari. Oba si radi podle svych kriterii. Mate lepe optimalizovano na Google nez Seznam.

Jinak jsem se docetl ze se pagerank aktualizuje jednou za nekolik tydnu a ne mesicu jak se zde tvrdi!
Kde jste se to prosim docetl? Rad bych znal zdroj. Jinak to se netvrdi tady, ze se Pagerank aktualizuje jednou za 3 mesice (posledni trvalo dokonce 6 mesicu a byl asi pred dvemi tremi tydny), to je vseobecne znama vec.

Muj web bezi dnes presne tri tydny a uz mam pagerank 3
Vase domene je registrovana od 14.03.2007, za tu dobu mohla nabrat PageRank 3, navic jak jsem uvedl, PageRank se aktualizoval prave nedavno. Na hodnotu 3 se dnes dostanete uz pouhym zaregistrovanim do nekolika vetsich katalogu.

na czin.eu se da take predpovedet budouci pageank
Takovych nastroju je spousta, nebyvaji mnohdy presne.
Vladosik

Příspěvekod Anonymní » 16 lis 2007 18:56

Poradit můžu 2 věci:
a) Pokud nemáte čas, tak doménu s horším jménem přesměrovat 301 na druhou doménu (abyste neztratili "body" za zpětné odkazy na ní).
b) Na druhé doméně se věnovat třeba specielně nějakému produktu s opravdu unikátním obsahem a prolinkováním s ostatními produkty na první doméně.

Neznám zákazníka, který by ocenil že máte stejný obsah na dvou doménách. Přestože to tak má konkurence.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 16 lis 2007 19:02

Jinak jsem se docetl ze se pagerank aktualizuje jednou za nekolik tydnu a ne mesicu jak se zde tvrdi! Muj web bezi dnes presne tri tydny a uz mam pagerank 3
Ano, vrátil sem se po dvou letech z Číny a manželka po měsíci porodila. Z toho logicky vyplývá, že těhotenství trvá 4 týdny.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 10 zář 2009 15:40

nechapu jak tu nekdo muze byt na vetvi ze seznamu?! vzdyt casto vubec nenajde veci, ktere google najde.
Anonymní

Příspěvekod Martin V » 11 zář 2009 10:13

Anonyme: Protože má stále 60% podíl na trhu vyhledávačů.
Martin V

Příspěvekod Michal Seo » 15 říj 2009 17:23

Dobrý den, spravuji stránky o http://www.astek.webnode.cz. Stránky jsou ve výstavbě, přesto na ně již několik zpětných odkazů vede. Stránky se nezobrazují ani nejkrolomější výrazy v žádném vyhledávači. Stránky existují cca 1měsíc. Srank 10, PageRank 0. Můžete někdo radit ,jak urychlit indexaci?

Druhá otázka můžete někdo zveřejnit link na zajímavou diskuzi o novém robotu na seznamu, který má byýt spušten koncem října 2009. Děkuji
Michal Seo

Příspěvekod Michal Seo » 15 říj 2009 17:24

Michal Seo

Příspěvekod Anonymní » 15 říj 2009 17:39

V první řadě bych opustil webnode.cz
Anonymní

Příspěvekod LukasO » 15 říj 2009 21:27

Takový dotaz mimo mísu. Mluvíte tu o návštěvách botů, jak poznám, že mě navštívil?
LukasO

Příspěvekod Ota » 12 úno 2010 10:46

Proč nemůže google u nás porazit seznam? Protože google je zcela netransparentní, náladový, bez solidních pravidel. Cenzura již prosákla z Číny do celého gůglího světa. Jen namátkou z mého oboru zadám slovo aoutdoor. Na seznamu.cz mi na první stránce vyjedou docela relevantní odkazy, "najdu tam co hledám". Podívejme se na stejné klíčové slovo na google.cz. Na první stránce naleznu rovněž solidní odkazy. Na první pozici je ale stránka bez obsahu, obrázek s příslibem něčeho, co mělo dávno fungovat a nefunguje. Google je možná přívětivý pro webmastery, ale citelně méně pro uživatele.
Ota

Příspěvekod Ota » 12 úno 2010 10:47

Pardon, zadám outdoor, nikoliv autdoor. Mea culpa.
Ota

Další

Zpět na SEO

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek