Grafické H1

O tvorbě webu HTML5, CSS3.

Příspěvekod siva01 » 25 zář 2010 13:36

už jsem na několika webech viděl grafické H1 .. např. blog.idnes.cz

- SEO doctor, nástroje seo-servisu, ani Web developer toolbar ovšem toto H nevidí !!! jako napíšou, že tam je.. ale je prázdné..

Lynx zobrazí jen popis alt

Boti by teoreticky měli vidět co vidí Lynx. Bude tedy alt v h1 botem považován za h1, nebo zůstane pouhým altem ?
siva01

Příspěvekod Lahnys » 25 zář 2010 16:37

Mě by nápodobně zajímalo zda mě může např. Google penalizovat za to, když budu mít v H1 něco napsáno a bude to překryto obrázkem se stejným textem jen samozřejmě pěknějším vzhledem.

A popř. kdybych dal i ten obrázek to tagu H1, vyplnil mu ALT a posunul ho přes ten text?

Díky za rady...
Lahnys

Příspěvekod Hawkey » 25 zář 2010 18:18

Takhle se to běžně dělá, takže není důvod abys byl penalizován.
Hawkey

Příspěvekod Lahnys » 25 zář 2010 20:45

OK díky, jen jsem měl strach jak se říká že v případě skrytí atp...
Lahnys

Příspěvekod siva01 » 26 zář 2010 11:39

nahttp://www.seochat.com jsem četl příspěvěk, kde si právě přispěvovatel stěžuje na penalizaci googlem za skrytý text za obrázkem.. ale jak jsem to pochopil, tak toho textu tam měl nějak moc.. srazili mu za to ranky..

tedy asi záleží co je to za text, jaký má vztah k tomu obrázku atd... ten potrestaný tvrdil, že minimálně půl roku to tam měli ( a prý to pomohlo ve vyhledávání ), ale pak je právě "z ničeho nic" penalizovali.. ovšem to stále neřeší otázku mého grafického H1

alt se indexuje.. to ano.. ale indexuje se alt v popisu grafického H1 jako H1, nebo je stále pouhým altem??

pro mě je to dost důležité.. je to na více webech a jak už jsem psal SEO nástroje grafické h1 nevidí...
siva01

Příspěvekod hawkey » 26 zář 2010 11:52

Všechno je o rozumné míře. Penalizaci uděluje člověk, takže vás Google může penalizovat za škaredé barvy, když se někdo špatně vyspí. Ale předpokládám, že nebude mít důvod penalizovat když bude pouze stejný text schovaný za obrázkem. Když budete mít na obrázku Půjčovna vzducholodí Plachtil a za ním textem padesát klíčových slov, tak se asi časem penalizace dočkáte. Pokud tam budete mít Plachtil půjčuje vzducholodě, tak vás nejspíš nechají na pokoji. Takže to tam půl roku měli a pak si toho někdo všiml a klepl je přes prsty.
hawkey

Příspěvekod siva01 » 26 zář 2010 11:59

grafické H1

pomocí operátoru allintitle jsem testoval funkčnost grafického H1 a výsledek je, že alt v grafickéh H1 se indexuje jako H1

viz.: allintitle:blog.idnes.cz
siva01

Příspěvekod siva01 » 30 říj 2010 18:38

to byl omyl.. allintitle vyhledává v title a ne v H1.. takže platí, že grafické H1 je blbost :o)
siva01

Příspěvekod Lahnys » 29 lis 2010 15:26

Promiňte že to zde vytahuji, ale většina lidí překrývá text (např. H1) obrázkem (viz. výše).
Ale proč tomu textu jednoduše nenastavit display:none; a dále zobrazovat jen obrázek se stejným textem? Je toto už důvod penalizace nebo jen to většinu lidí nenapadlo...? Podle mě to vyjde na stejno, ale chci se ujistit. Díky za názory!
Lahnys

Příspěvekod hawkey » 29 lis 2010 17:00

Já myslím, že proto, že se lidi asi bojí, že vyhledávač automaticky vyřadí vše co je display: none. Já kdybych měl vyhledávač, tak bych to asi udělal :)
hawkey

Příspěvekod Lahnys » 29 lis 2010 18:21

Asi ano, třeba se toho v budoucnu dočkáme, jenže vyhledávač neprohlíží CSS...
Lahnys

Příspěvekod siva01 » 05 led 2014 04:10

podle mě i překrytí textu H1 obrázkem je hovadina.. a proč ?

mám web firmy dělající např. servis oken.. v H1 musí být proto servis oken - na stránce, která je o servisu oken ( samozřejmě ).. ovšem k servisu oken patří např. i výměna izolačních skel ( podstránka ).. a nemusím snad nikomu vysvětlovat, že když budu mít v H1 slova výměna izolačních skel, tak to má větší váhu, než když je všude stejné H1 ( a tím i z 90 % stejné title a často i URL ) a zmíňka o izolačních sklách je až v nějakém h2 ( lepší případ )

Prostě H1 má odpovídat obsahu stránky. Je trestuhodná blbost dát všem stránkám stejné H1

Jo a je pravda, že boti CSS vůbec neřeší.. Je dobré čas od času si zabrouzdat přes Lynx, který ukazuje web jak ho vidí bot

Naposledy oživil Anonymous v 05 led 2014 04:10
siva01

Zpět na HTML/CSS

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek