Jak na klikací logo webu? (css)

O tvorbě webu HTML5, CSS3.

Příspěvekod Anonymní » 28 říj 2009 07:37

Dobrý den. Používám logo webu jako klasický obrázkový odkaz. Chtěl bych ale, aby se logo načítalo rovnou z css (to jsem už udělal), ale jak docílit, aby bylo klikací? Případně se ptám, jestli to má vůbec nějaké výhody či nevýhody. Myslím, že takhle to má vyřešeno logo i zde na SEO Servis.
Anonymní

Příspěvekod Anonymní » 28 říj 2009 07:43

Pak prosím ještě jedna podotázka. Mám katalog firem, je lepší aby byl nadpis H1 pro všechny stránky a podstránky stejný nebo aby se při najetí do určité kategorie měnil. Musí být tedy pro každou stránku jedinečný nebo má být všude stejný? Moc díky za rady a doporučení.
Anonymní

Příspěvekod tom » 29 říj 2009 01:13

1. Nejde. Logo je buď vloženo pomocí html jako img a pak může být klikací, nebo je přilinkováno jako pozadí něčeho a pak klikací být nemůže.
Výhody a nevýhody .. klikací logo je už de facto konvence, chtělo by to tak dělat. To přebije všechny další výhody a nevýhody.

2. H1 by se mohl mírně pozměňovat v tom smyslu, že tam bude část vždycky stejná a část proměnlivá - popisující aktuální stránku

Jinak obecně ke katalogům: v současnosti je tolik českých katalogů nejrůznějších kvalit, že pracovat na dalším je promarněný čas.
tom

Příspěvekod marfy » 27 dub 2013 18:53

http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html

tam máš přesně to co potřebuješ. Sám to mám tak na svojem webu. ;-)

Naposledy oživil Anonymous v 27 dub 2013 18:53
marfy

Zpět na HTML/CSS

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek