Jak vylepšit pozici mého webu

Jak optimalizovat, a získávat dobré pozice ve vyhledávačích.

Jak vylepšit pozici mého webu

Příspěvekod Andre06 » 10 lis 2011 10:15

Dobrý den,

založil jsem portál o herní konzoli PS Vita, která má na náš trh teprve dorazit o vánocích. Ale nyní spíše k věci, jelikož všechny domény byly zabrané, tak jsem nemohl použít tu nejvýhodnější ps-vita.cz. Rád bych se dostal na klíčové slovo ps vita na první pozici na seznamu, zatím jsem zhruba desátý a předemnou, když se podíváte zase nejsou nějak zvlášt specializované weby na konzoli PS Vita. Důvod proč se tam chci dostat je návštěvnost, protože lidé nejčastěji hledají právě tento výraz.

Mohli byste mi dát alespoň nějaké základní rady, jak se posunout ve výsledcích výše? Web je teprve nový a běží něco málo přes měsíc.

Mezi největší konkurenty patří:
http://www.psvita.cz/ - 1. pozice, ale je neaktualizovaný už od června (mrtvý)
http://playstation-vita.cz/ - 2. pozice, místy aktualizovaný, ale myslím, že se dá s tímto webem soupeřit

Můj web:
http://ps-vita-magazin.cz
Andre06

Re: Jak vylepšit pozici mého webu

Příspěvekod Josífek » 10 lis 2011 11:44

Výraz "ps vita" prakticky nikdo nehledá, viz statistiky http://search.seznam.cz/stats?collocation=ps+vita. Na získání pozice na takto málo konkurenční frázi postačí pár zpětných odkazů. Návštěvnost z ní ale bude prakticky nulová.
Josífek

Příspěvekod Andre06 » 10 lis 2011 11:57

Jakmile bude zavedena na trhu, tak očekávám podobné výsledky jako jsou zde, neboť PSP je jejím předchůdcem.
http://search.seznam.cz/stats?collocati ... t+Seznamem
Andre06

Příspěvekod čuňasbojovníček » 11 lis 2011 16:00

U seznamu? Těžko. Pánové hrajou škatulata hejbejte se. Vlastně teď ne, teď se +/- nic neděje, zřejmě je rozbolely pacičky z toho ručního řazení výsledků.

U google? Jednoduše. Pomocí poctivé cesty - kvalitní texty, kvalitní navigace webu, dát lidem to co hledají.
čuňasbojovníček

Příspěvekod Návštěvník » 12 lis 2011 11:25

U Seznamu - s výrobkem co ještě není na trhu velmi lehce , u Google je to horší a na delší dobu. Ivoš
Návštěvník

Příspěvekod Andre » 13 lis 2011 12:27

Mohli byste mi dát nějakou konkrétnější radu? U googlu je pravda, že se postupně posunuji vpřed a mám s ním lepší zkušenosti, co se týká řazení výsledků, tam se tvrdou prací opravdu dá posunout bezproblémů výše, ale u seznamu to fakt nechápu podle čeho to hodnotí a řadí, sice i tam jsem se teď posunul na 5tou pozici, ale i tak jsou přede mnou daleko horší a neaktualizované weby. Jeden z nich nebyl aktualizován už od června. Mě přijde, že seznam nejvíc hledí na název domény a ne na kvalitu stránky, takové jsou mé zkušenosti i když jsem měl jiné weby.

PS: Stále prosím o radu jak na ten seznam. Denně přidáváme 2 novinky,aby byl obsah aktuální, sháníme kvalitní zpětné odkazy, které mají pagerank a Srank 3 a výše. Klíčové slovo PS Vita se nachází v každém článku a to hned několikrát, protože se bez něj nejde ani obejít. Nevím co víc ještě udělat pro posun vpřed.
Andre

Příspěvekod Homer » 16 lis 2011 10:57

Třeba se Seznamu nelíbí, že skrýváš nadpis h1. To zřejmě není nejlepší cesta k úspěchu.
Odkazový profil Tvého webu není příliš bohatý.
Homer

Příspěvekod andre » 16 lis 2011 14:42

Ten nadpis H1 jsem právě nevěděl kam umístit, protože se nikam nehodil, je možné jej tam nějak zakomponovat, aby nebyl vidět nebo aby byl přiřazen nějakému prvku? Například obrázku záhlaví stránky?

Mohl by jste mi více přiblížit co myslíte tím odkazový profil?
andre

Příspěvekod Homer » 16 lis 2011 15:09

andre píše:Mohl by jste mi více přiblížit co myslíte tím odkazový profil?

Odkazový profil, je velmi stručně řečeno, souhrn všech odkazů směřujících na daný web. Vyhledávače většinou kladně hodnotí diverzifikaci (různorodost) příchozích odkazů. Na Tvé stránky jsem našel odkazy pouze z jednoho webu, je jich sice dost, ale cennější by bylo, kdyby přicházely
i z jiných adres.

Pro začátek bych doporučoval prostudovat Plaváčkovo desatero linkbuildingu.
Homer

Příspěvekod andre » 16 lis 2011 20:35

Tady musím oponovat na tomto pracuji neustále a hledám vhodné weby a odkaz na můj web je již na mnohem více webů než pouze na jednom.
andre

Příspěvekod Homer » 16 lis 2011 22:38

Máš pravdu, je jich o něco víc. Jenom ze seo-servisu z testu zdrojového kódu jich je okolo 100:-)

Projeď si to pomocí http://www.backlinkwatch.com.
Homer

Příspěvekod andre » 17 lis 2011 19:54

Ten váš odkaz se mi moc nezdá, samá reklama a bere to jen určitou adresu, raději používám nástroje přímo od googlu.

Chtěl bych se jen zeptat zda by mi mohl někdo poradit jak ošetřit ten neviditelný nadpis H1, tak aby na mé stránce nepůsobil rušivě. Napadlo mě jej přiřadit k obrázku záhlaví stránky, ale nevím jestli to bude zcela korektní a pro web přínosný způsob.
andre

Příspěvekod Homer » 17 lis 2011 21:45

Pokud bude nadpis skrytý obrázkem, měl by obrázek obsahovat stejný text, jaký je vtom nadpisu. Potom by to vyhledávačům nemělo vadit. Sám toto řešení nepoužívám, takže nemůžu potvrdit, že to tak doopravdy funguje.
Homer

Příspěvekod pepperos » 20 lis 2011 23:47

Pokračoval bych dál v pravidelné optiamlizaci, výsledky by se měly dostavit. Chyby na webu jsou, stačí opravit co bylo zmíněno či projet jakoukoliv příručku o on-page optimalizaci. Určitě by pomohla trojcestná výměna zpětných odkazů.
Do února ještě času dost, v nejhorším, pokud je tedy načasování důležité, nakoupit pár kvalitních odkazů. Ale nemyslím si, že by to bylo třeba.
Přihlaste se zdarma do online SEO tréninku na SEOŠkola.cz a získejte přístup k videím o tom, jak zvýšit návštěvnost vaší stránky z vyhledávačů.
pepperos

Příspěvekod andre » 21 lis 2011 13:14

Od doby kdy jsem založil tohle téma jsem se posunul kupředu. Nyní se pohybuji v rozmezí 3-4. místa. Poopravím tedy ještě ten nadpis aby byl korektnější a nadále se budu pokoušet shánět vhodné odkazy na výměnu. Každodenní aktualizace webu je samozřejmostí, plus rozšiřování o nové sekce. Doufám, že to pomůže a brzo začnu soupeřit o první pozice.
andre

Příspěvekod andre » 24 kvě 2012 18:45

Děkuji všem za rady, dnes jsem se poprvé objevil na 1. místě :) , předpokládám, že následující den ještě klesnu, neboť to tak bylo neustále s postupem výše, ale pak doufám, že to první místo už uhájím natrvalo. :)
andre

Zpět na SEO

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek