Má cenu dělat SEO pro živnostníka

Jak optimalizovat, a získávat dobré pozice ve vyhledávačích.

Příspěvekod aldomoro » 13 kvě 2009 14:43

Ahoj všem

Možná mám hloupou otázku. Jsem živnostník a pracuji v hodně konkurenčním oboru. Zoptimalizuji si web a ten se dostane v Googlu/Seznamu mezi 500 taky zoptimalizovaných webů. Bojovat o první pozice znamená dávat do optimalizace hodně práce nebo peníze (za cizí práci). Ale to se musí samozřejmě rentovat. Má to nějaké hranice, kolik do toho dát, aby se to vrátilo. Co myslíte, má SEO pro hodně malou firmu ve vysoce konkurenčním prostředí smysl nebo je třeba hledat jiné cesty k zákazníkům. Samozřejmě, že firma se nesmí spoléhat jen na zákazníky přišlé z webu, ale na druhou stranu, jestli mi to má přinést jednoho zákazníka za rok, tak se to snad ani nevyplatí.

Díky za uvedení do obrazu
aldomoro

Příspěvekod Anonymní » 13 kvě 2009 18:34

Myslím, že i v hodně konkurenčním prostředí má smysl SEO provádět. Ve skutečnosti nemá moc velké kouzlo proklouznout mezi 500 webů zoptimalizovaných na stejná slovíčka, ale naopak velké kouzlo je, najít taková slova, která zdánlivě se zaměřením nesouvisí, ale v reálu je vyhledává ta stejná cílová skupina, která by Vás našla mezi těmi pětisty. Pak budete na prvním místě ;-)
Anonymní

Příspěvekod alexsedron » 13 kvě 2009 21:07

Zdravím kolegu podnikatele. Mám firmu, kde pracujeme ve třech. Díky internetu mám 90%nových zákazníků a 10% těch kteří se k nám vrací a hodně práce i v dnešní době. Vyrábíme regály, to je hodně profláknuté slovo, ale zkuste do vyhledávačů zadat "výrobce regálů", nebo podobné. Neoptimalizujte stránky na jedno slovo, ale dvě, tří, která dávají větší smysl. Ale hlavně to chce mít kvalitní stránky. Které zaujmou zákazníka. K čemu je být první na seznamu, když pak na potencionálního zákazníka vybafne jedna stránka s blikacím gifem uprostřed. Držím palce kolego...
alexsedron

Příspěvekod RadeCZECH » 13 kvě 2009 22:43

Nemůžu než souhlasit. Web je vizitka na internetu, měl by nějak vypadat a fungovat. Těžko budu jako potenciální zákazník důvěřovat někomu, kdo má web jako trosku... stejně tak bych asi nedůvěřoval někomu, kdo by mi dal vizitku vytištěnou doma na tiskárně na "hajzlpapír"...
RadeCZECH

Příspěvekod aldomoro » 14 kvě 2009 06:55

Díky za odpovědi pánové. Takže rozumím tomu správně následujícím způsobem? Podnikám v "kojeneckém oblečení" a na tuto frázi si ani neškrtnu, ale mohu to optimalizovat na jiné jako třeba "oblečení pro miminka" a další... atd. Pak mi to i tak přivede na stránky relativně hodně návštěvníků. Mýlím se?

Je mi jasné, že bez dobrého webu to nejde, ale to nevidím jako problém, spíš přemýšlím, jak ty lidi na ten web dostat.

Díky za předešlé i následující reakce!
aldomoro

Příspěvekod Jannie » 14 kvě 2009 07:57

A co takhle zkusit PPC reklamu?
Jannie

Příspěvekod aldomoro » 14 kvě 2009 09:15

Jasný, to je další věc, teď se ale zajímám o vyhledávače a možnosti propagace skrze ně, díky
aldomoro

Příspěvekod RadeCZECH » 14 kvě 2009 22:49

Vlez na seznam, podívej se třeba přes našeptávání, co vše lidi kolem tohoto hledají a určitě nalezneš nějakou cestu ;)
RadeCZECH

Příspěvekod majkee » 15 kvě 2009 05:56

Cilem hry je najit slovni kombinaci ktera ma velke procento hledani
viz: http://search.seznam.cz/stats?collocati ... mit=Hledej

vs

http://search.seznam.cz/stats?collocati ... mit=Hledej

a zaroven ve vysledcich nebude prilis velka konkurence. Celkove se nevyplati optimalizovat na vice nez dve 3 slova / fraze.

Vubec nejhorsi co je, kdyz zacnete optimalizovat na neco, a v puli si to rozmyslite a zacnete to prekopavat...

Drzim palce.
majkee

Příspěvekod aldomoro » 15 kvě 2009 10:23

Majkee díky, tohle jsem potřeboval potvrdit
aldomoro

Příspěvekod Anonymní » 16 kvě 2009 17:16

Já ti trochu pomůžu, pošli mi odkaz, inkonku, nebo třeba i banner, max. však 150 x 150px na info@raj-plinek.cz, já ti ho umístím zdarma na náš web. (www.raj-plinek.cz)
Anonymní

Příspěvekod ludvajus92 » 03 říj 2012 22:38

Zkus navštívit http://search.seznam.cz/stats?collocation=seznam a vyhledej si podle toho nějaká klíčová slova, která nebudou tolik konkurenční.
ludvajus92

Re: Má cenu dělat SEO pro živnostníka

Příspěvekod Digito-cz » 25 bře 2013 16:27

Co takhle se zkusit zaměřit na klíčová slova spojená se jménem města nebo krajem či krajským městem. Tzv. lokální nebo regionální SEO. Ve výsledku jde například o klíčová slova typu "truhlář Liberec", "autobazar Karlovy Vary", apod. Optimalizace je v takovém případě o mnoho jednodušší a rychlejší, s čímž souvisí i výše investice. Ovšem některá slova spojená s názvem města už někdy nejsou zas tak jednoduchá. Hlavně jde o velká města, jako je Praha, Brno apod. Třeba hotel Praha nebo hotel v Praze už je považováno za vysoce konkurenční frázi. Dovoluji si přiložit odkaz k levnější variantě webových stránek pro OSVČ a živnostníkyhttp://www.digito.cz/web-pro-zivnostniky.
Digito-cz

Zpět na SEO

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek