Nečitelná čeština = 100% a čitelná = 91%

Vše o nástroji analyzující HTML kód stránek.

Příspěvekod Anonymní » 05 bře 2008 19:14

Dobrý večer,

snažíme se předělat a optimalizovat náš web pomocí nástroje „Analýza zdrojového kódu stránky“ na těchto stránkách http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/
Na základě doporučení předěláváme kódováni z Win-1250 na UTF-8. Připravili jsme si dvě stejné stránky. Obě mají v hlavičce uvedeno kódování UTF-8. Obě jsou na první pohled naprosto stejné pouze stránka pod bodem 2 je i překonvertovaná do UTF-8 (není toto kódování uvedeno jenom v html kódu).
1. www.normservis.cz/xxx/index.htm - je funkční, ale test na analýzu ukazuje 91%
2. www.normservis.cz/index2.htm - čeština je úplně špatně, ale test ukazuje 100%.
Pro úplnost uvádím, že i pokud je stránka v kódování Win-1250, tak test neukazuje námi vytoužených 100%.
Poraďte nám prosím někdo co udělat, aby čeština byla v pořádku a zároveň výsledek testu 100%.

Děkuji za rady

Míra
Anonymní

Příspěvekod Karel Bordich » 05 bře 2008 20:05

Ačkoliv prohlížečům tvrdíte, že stránku mají zobrazovat jako utf-8, stránka je ve skutečnosti stále v kódování Windows-1250. Tj., je rozdíl mezi skutečností a tím, co tvrdíte.

Být vámi, tak raději trávím čas nějak smysluplněji, než převáděním stránek z win-1250 do utf-8. Ve skutečnosti, pro vyhledávače, mezi nimi není rozdíl.
Karel Bordich

Příspěvekod Karel Dytrych » 05 bře 2008 20:08

Tak tak pro SEO/vyhledavace zadny rozdil. Nicmene rozhodne to neni na skodu mit je v UTF8...
Karel Dytrych

Příspěvekod Anonymní » 05 bře 2008 20:11

Děkuji za odpověď,
asi máte pravdu a od UTF-8 pravděpodobně upustíme. Ale poraďte mi prosím čím to, je že v obou případech je tak rozdílné hodnocení v analýze kódu.

Dík

Míra
Anonymní

Příspěvekod Karel Bordich » 05 bře 2008 20:56

Nicmene rozhodne to neni na skodu mit je v UTF8...

Pokud jsou od začátku tak jistě. Pokud nejsou, tak je to ztráta času.
Karel Bordich

Příspěvekod Anonymní » 05 bře 2008 21:30

I když jsem se nejdříve nechtěl ptát takto konkrétně na chyby na naší stránce, tak pokud je to možné poraďte prosím co na stránce opravit, aby zmizely alespoň některé chyby.
Nejlépe na stránce www.normservis.cz

Pokud se někdo rozhodnete poradit, tak prosím trochu "polopatě". Nejsme odborníci přes web, ale stránky jsme si prostě udělali dle svého obrazu a teď se snažíme odstranit nedostatky. Po jejich odstranění určitě vyhledáme odborníky na SEO, aby se vše došperkovalo a důvod komletního předělaní původního webu byl zužitkovaný.

Dík za pomoc

Míra
Anonymní

Příspěvekod Vanama » 03 říj 2012 22:35

<em>Nicmene rozhodne to neni na skodu mit je v UTF8...

Pokud jsou od začátku tak jistě. Pokud nejsou, tak je to ztráta času.</em>

Já tak trochu odbočím, ale já jsem začal stránky v redakčním systému Joomla ve win-1250 a teď novější verze toto kódování nepodporujou nebo spíše je čeština jen v utf.
Asi budu muset to někdy předělat, ale mám už tam takovýho textu, že z toho mám husí kůži :)
Vanama

Zpět na Analýza HTML kódu

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek