Porovnání z hlediska SEO: FRAME / iFRAME / DIV / TABLE - kdo

Jak optimalizovat, a získávat dobré pozice ve vyhledávačích.

Příspěvekod Morgoloth » 06 led 2009 16:43

Řeším problém:
Chci modernizovat rámovou strukturu webu (klasika, horní rám s navigačním menu, levý rám s navigačním menu a obsahový rám, kde se zobrazují výsledky po kliknutí na odkazy vlevo či nahoře).
Z hlediska Seo byste doporučili přejít na jaký způsob?
1) iframe do obsahového rámu zanořím horní a levé menu jako plovoucí iframe - nicméně odkazy z iframu se tím pádem nebudou žádnými vyhledávači hodnotit, chápu správně?
2) Co mám ve frame předělám do table ... nicméně na spoustě míst se píše, že strunktura HTML ... BODY ... TABLE ... TR/TD TR/TD TR/TD /table /body / html není pro vyhledávače to pravé a v lepším případě ji penalizují, v horším vnitřek (obsahy vnořených tabulek) vesele ignorují úplně :-) ... jako výhodu vidím hlavně posílení hlavní odkazů, které tím pádem budou úplně pod každým odkazem (vlevo a nahoře)
3) Předělám do div... prakticky jen nahradím taky frameset/frame tagy DIV (1,2,3 ... ) se správným rozmístěním.
S tím, že v levém bude menu, v horním menu a uvnitř klasicky obsah :-)

Z hlediska generování webu nevidím problém v jakékoliv variantě (veškeré vnitří odkazy generuji přes offline web generátor dle vytvořených šablon, takže údržba menu je bezproblémová - udržuji vlastně jen jedinou šablonu.

Chtěl bych se zeptat, která z variant je z hlediska optimalizací atd. nejlepší a nejčistčí... prakticky mi jde o to, jestli bude lépe hodnocen web s
0) FRAME (stávající, problém je s obsahovými částmi, na které když přímo odkáže google vyhledávání nenačte se frame struktura s menu nahoře a vlevo :-( )
1) iframe (podle mě ztratím možnost posilovat RANK hlavních odkazů(kategorií), které jsou v levém a horním menu)
2) table
3) div

PS: web má něco přes 1000 stránek, jedná se o klasický eshop: nahoře obchodní podmínky a podobný nesmysly, vlevo struktura třízení zboží: PC / notebooky / do 20tis apod. ...
Morgoloth

Příspěvekod jasin755 » 06 led 2009 21:12

Píše se že frame, iframe je z hlediska SEO nevhodné, protože se mezi ty rámy dělí PR. Já osobně bych to předělal na tabulky. Ale tady by to chtělo vyjádření opravdu odborníka :P
jasin755

Příspěvekod Anonymní » 16 kvě 2012 05:17

Podle mě je absolutně nejvhodnější použít DIV strukturu. Koukněte jak web vidí roboti. Souvislý text, rozdělený jen do Divů a s různýma velikostma nebo tloušťkama písma, podle důležitosti textu (h1,h2....).
Tabulka je pro obsah nesémantická. Používá se pro opravdu tabulkové hodnoty a tak by její obsah měli roboti i brát. Takže nijak extra důležitý obsah... iframe nepoužívám, protože se mi s ním nepracuje moc dobře. přijde mi obtížně kontrolovatelný, tak nevím...
Anonymní

Zpět na SEO

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek