Roky jsem se držel na prvních stránkách, dnes jsem po SEO v

Vše o nástroji analyzující stav webových stránek ve vyhledávačích (pozice, zaindexované stránky, zpětné odkazy, ranky).

Příspěvekod Anonymní » 06 pro 2009 19:02

Přátelé, asi pět let jsem byl na prvních stránkách Googlu, Seznamu, Centrum i Atlas. Odolával jsem jak validitě, tak i optimalizacím zdrojového kodu a dělal jsem si vše podle svého rozumu. Podlehl jsem však propagandě SEO a upravil si stránky tak, že mám zdrojový kǒd 97 a sílu 56 a to je výrazně více než ostatní v mém oboru. Co je mi to platné, přineslo mi to pouze výrazný problém. Propadl jsem se natolik, že se těžko dohledávám. SEO rozhodně není samospasitelné, protože je na něm stále více lidí a tak začíná chybět originalita. SEO rychle stárne každou minutou a jeho pohled není vyřešením naší neznalosti.
Anonymní

Příspěvekod merits » 07 pro 2009 07:52

Můžete uvést URL, ať si uděláme představu?
merits

Příspěvekod Tonda » 07 pro 2009 15:12

Zdravím. Také se mi to stalo. Mizím však jen na seznamu, na google zůstávám na pozicích. Ja dokonce podezřívám ze seo-servis je špion, nebo minimálně zdroj informací programatorům a prodejcům reklamy od seznamu. Oni v tom obrovském množství uživatelů nemohou mít přehled na která slova je kdo na čelních místech, které oni pak za těžké peníze prodávají. Každý máme svoje klíčová slova a seznam nemůže o všech vědět. Pro někoho je velmi dobré slovo které se vyhledává třeba jen dvacetkrát denně a přivede 10 nakupuících zákazníku denně. A my jsme tak hloupí, že jim je na seo-servisu zadarmo prozrazujeme. Seznam je pak za těžké peníze prodává svým zákazníkům. Seznam se zaměřoval na nejvíce užívaná klíčová slova, ale jeho hladovost nezná mezí a zaměřuje se na vyhledávání méně hledaných slov. No a mi pak mizíme z čelních pozic. Chtělo by to někde založit forum a prodiskutovat to. Nicméně si myslím že zde tu diskuzi zruší.
Tonda

Příspěvekod dawe.sy » 07 pro 2009 17:12

Tonda: Seznamu je 100% fuck co si kdo, kde a jak optimalizuje.. Tomu věř :) Zaměstnanci seznamu ví velice dobře, že SEO optimalizace je jen jeden z mnoha faktorů, jak docílit nějakého výsledku na KW. Nedílnou součásti je totiž i placená reklama.. :) Mimochodem, kolik lidí už je asi prvních třeba na KW nábytek, půjčky atd.. Takže žádná špionáž, moc se díváš na TV :)
Anonymní: Pokud nenapíšeš ani o jaký web se jedná, tak je to totiž těžké, ale počítej stím, že určitě existuje nějaká konkurence, takže je jenom otázka času, kdy spadneš ve výsledcíích vyhledávání..
dawe.sy

Příspěvekod Tonda » 07 pro 2009 18:38

dawe.sy: Samozřejmě že seznamu je uplně jedno co a kdo, protože je jediný kdo to muze ovlivnit. To že nedilnou současti SEO je i placena reklama ale čtu poprvé. Seznam na to ani vzdáleně neupozornuje. To znamená že v neplacených ( źdánlivě neplacených ) odkazech na prvních pozicich jsou firmy které si ty pozice nějakým způsobem zaplatily!? To potom je uplně beznadějné se tam dostat a někdo jen maže med kolem huby lidem, kteří si vylepšením SEO chtějí dostat na první pozice. Myslí si že první pozice na jméno své firmy je nějaké umění a platí SEO firmám, slibující pozici, peníze. To má být automatické.

Dříve to nebyl takový problém, několik let jsme byli druzí až pátí na první stránce ( google, seznam ) na jedno z nejvíce hledaných slov ( nic jsme neplatili ), ale že by jsme hodně vydělávali to né. Proto nikdy nezaplatim jejich cenu za pozici na prvni straně, protože se to nevyplatí a to zvýšené úsilí na to aby se dala reklama zaplatit za to nestojí. Zvýšené úsílí znamená - drahá reklama - musíš více výdělat - sice vyděláváš ale platíš více lidí a jiných nákladů - ve finále živíš hodně firem, hodně lidí a výdělek je stenej. Takze at si tu reklamu nabouchaj do hlavy.
Takže nevěřím že se seznam neschání po tom kdo a co vyhledává. Má na to i své funkce které může každý vyzkoušet ve statistikách hledanosti. Vím že dříve jsem měl klíčové slovo, které se vyhledávalo a při zadání do vyhledavače nebyli placené sloupky nahoře a po stranách. Na více hledaných slovech sloupky již dávno byli. Dlouhou dobu. Pricházelo na něj dost nakupujících zákazníků. Dnes už tomu tak není. Nejvíc dobrých slov jsem pomalu a nenápadně, stratil, když jsem začal občas používat SEO optitimalizátory, které vlastně mohou porovnat klíčové slovo přímo s konkrétními stránkami, protože je tam zvědavej majitel stránek nebo webmaster sám uvede. Pokud se k takovím informacím dostane seznam, může uměle odsunout z pozic tu konkrétní fimu, protože nic neplatí a má i nové slovo, nebo kobinaci slov, která se hledá a jeho analitiky by nenapadla muže ho opět nabízec za peníze. Může to být náhoda a možná né. Našel jsem si další slova, vyhledávání funguje, zákazníci přicházejí, ale už je nikdy nebudu testovat v optimlizátorech a ani je nebudu hledat ve statistikách hledanosti na seznamu. ©
Tonda

Příspěvekod Homer » 07 pro 2009 19:34

Ja dokonce podezřívám ze seo-servis je špion, nebo minimálně zdroj informací programatorům a prodejcům reklamy od seznamu.

Tondo, Ty si vážně mysliš, že Seznam nepozná sám, jaká slova uživatelé na Seznamu hledají???

Jestli máš důvodné popdezření o manipulaci s výsledky vyhledávání, tak jim to nandej na http://fulltext.sblog.cz/
Homer

Příspěvekod Tonda » 07 pro 2009 20:34

Saamozřejmě že to ví jaká slova se vyhledávají, ale nemá vazbu:

klíčové slovo - jméno webu

potažmo firmu, která si takové slovo pro sebe "vymyslela" a použivá. To nemluvím o těch nejhledanějších, ale o těch co ti přivede těch deset zakazníků za den a nakupujících. To by museli vyhledávat všechna slova a slovní spojení a vázat si to s firmami, které se jim na prvních pozicích vyskytují. To by ten človek fyzicky nestihl. A člověk ty informace ve finále musí porovnávat. Na to má seznam malo lidí.
To se dá zjistit až třeba právě na seo servisu kde vlastně si sám zadáš klíčové slovo a svoje stránky. Ve výsledcích, historie se dá najít v historii vyhledávání. Minimálně tu mají tipy na slova. Nevěřím že těch že těch pár lidí na seznamu má, nebo mělo přehled o všech klíčových slovech a slovních spojeních svázané s firmami. Tak nanejvíš o těch nejpoužívanějších a pro ně nejdraších. No samozřejě tam lidi přichází a odchází, staré klíčové slova zůstávají, nové klíčové slova s novými lidmi přibývají. Je to totiž právě naopak, seznam potažmo jeho lidé májí proti sobě celý internet. Lidi ze seznamu nemohou porovnat ty miliony stránek.

Člověk ze seznamu ktery nemá nápad, nakoukne do historie seo-servisu porovná klíčové slovo, nebo slovní spojení, koukne na firmu která se na seo-servisu na něj ptala. Druhý den telefon do firmy s nabídkou placené pozice. Firma odmítá, třetí den není na svých pozicích, ale někde na 450 místě. nepřipomíná ti to něco?

Druhá varianta: Nikdo firmě nezavolá, je na 450 místě, ten ze seznamu volá jiné firmě která je na 25 místě, nabídne ji placenou pozici na první stránce, firma se chytí, jde za svýn šéfem, že ma tip na dobré slovo či slovní spojení a firmu která to bere a má provizi. Může to být i kombinace obou variant.
Tonda

Příspěvekod tom » 07 pro 2009 20:59

Tonda:
Kdyby teoreticky seo-servis fungoval jako zdroj informací pro seznam, generoval by spoustu balastu, viz třeba ty seo bojovníky, kteří týdny dělají na tom, aby si spravili skóre z 99 na 100.

Seznam pracuje s takovými objemy informací, že i kdyby seo-servis mohl nabídnout denně pár kusů opravdu takto obchodně zajímavých dvojic, bylo by to plivnutí do moře.
tom

Příspěvekod tom » 07 pro 2009 21:01

Napadá mě pravděpodobnější vysvětlení propadu - optimalizace stylem "tahle struktura se nedá použít, udělám to prostě znvou a dobře".

ok, ale když staré adresy přestanou fungovat, je propad skoro jistý.
tom

Příspěvekod Tonda » 08 pro 2009 00:57

Tom:
Na čelních pozicích jsou firmy které kolikrát nemají validní stránky. Nemají sitemap ani robots. Jak toto vysvětlíš.
Ti bojovníci nejsou na pozicích, tak jim nic jinýho nezbývá a nevědí, zkouší to.
Jsme již takoví, soutěžíme. A když na pozicích jsou, tak se můžou dočkat, nebo již dočkali pádu. Občas si pročítám diskuzi a někteří bojují aby aspon byli první na vlatní jméno, či název firmy. To uspokojení, že jsi mezi prvními, bez placení, zažilo velmi málo lidí. Je to hezký pocit a kolikrát to není v tom, že stránky vydělají více peněz.

Jak píše na začátku ANONIMNÍ, strácí se originalita a honbou za validitou a dokonalostí jsme čím dál tím více uniformovaní. Když byl jiný, nevalidní, originální, měl pozici. Chtěl být ještě víc viditelný nechal se zblnout někým, otimazoval, validoval a propadl se. Tento web je také o návštěvnosti, ale já již neoptimalizuji Je to jen honba za penězi rádoby optimalizačních firem, který nezkušenému nabídnou za penize pozice. No svět je o penězích a uspokojení nájem nezaplatí.

Píšeš že seznam pracuje s obrovským objemy informací. Né, on je jen zpracovává dejme tomu nějakým robotem., který dělá statistiky a grafy. Do finální podoby je musí uvést a analizovat člověk. A na to nemá seznam dostatek lidí. Ani sto lidí nespracuje miliony stránek.

Proto si myslím že má přehled jen u dat ze kterých má největší zisk a zbytek nechává uzobávat firmám, které jim neplatí. Proto zavedl našeptávač, protože jinak nemá kontrolu nad tím co uživatel vyhledává.

V našeptávači je uvedeno i kolik lidí před ním toto slovo vyhledávalo a ubezpečuje to uživatele že správně vyhledává. Seznam však tímto nabízí jen firmy které mu nejvíce zaplatí. Uživatel si prohlídne jen první, maximálně druhou stránku a koupí věc dvakrát až třikrát dražší, protože firma musí zaplatit reklamu seznamu.

Postupně to však bude zpracovávat a veme si i ten zbytek. Zavedl to dávno u seznam firmy v neplacené formě. kde pomalu adresu firmy nahrazuje reklamou na uplně jinou firmu, která jim platí.

Tom:
No ale jak vysvětlíš: Žádné změny na na stránkách, v metrixu žádné změny a přesto se stránky závratně propadají? A třeba telefonát ze seznamu s nabídkou pozice a volá evidentně člověk, který tomu nerozumí, který od někoho dostal příkaz aby zavolal. Někdo to tam zpracovává, ale evidentně nestíhá. Sluzby optimalizátorů tomuto člověku mohou velmi pomoci. Komu se takto stalo? Kolik Vás je? Nemuselo to stát včera, mohlo to být před lety.
Tonda

Příspěvekod dawe.sy » 08 pro 2009 08:56

Tonda: Fakt si myslím, že nevíš co píšeš. Znám spoustu obchodníků ze Seznamu (s jedním i chodím) a můžu ti říct, že obchodníci, kteří ti nabízejí reklamu, nedostávájí žádné příkazy kam mají volat. Je to čistě jedjich věc koho osloví a koho ne... Informace ze seo-servis.cz jsou pro ně absolutně o ničem. Velice totiž dobře ví, že lidi odsuď jsou absolutně proti jakékoliv placené reklamě. Oni totiž dobře ví, že pokud nekoupíte, tak si koupí Vaše konkurence a věř tomu, že když si koupí Vaše konkurence a pomůže ji to zvýšit prodej zboží, tak už jsou věrní a neřeší nějaké kraviny typu proč bychom si měly něco kupovat, když to jde vyřešit šikovně pomocí SEO. Proč myslíš, že kupa firem cpe prachy do skliku, sponzorovaných odkazů atd.. Pokud by to nefungovalo, tak to nedělají.
Nezastávám se Seznamu, jsem googlista, ale podezřívat Seznam, že dělá špionáž na seo-servisu je absolutně šílené :)
dawe.sy

Příspěvekod tom » 08 pro 2009 09:52

Tonda:
Za prvé: validita, sitemap, robots, to jsou věci, které na umístění ve vyhledávačích mají nějaký vliv. Ale probůh, MÍRA toho vlivu je různá a liší se z mnoha důvodů. Nesrovnatelně důležitější je počet a kvalita zpětných odkazů a samozřejmě obsah.

Webů mám pár a dva z nich mám na danou frázi stabilně na 1.-3. místě. Za jeden jsem zaplatil firmě, která udělala prolinkování, druhý je čistě moje práce a vím velmi přesně, že na špici je jen díky obsahu.

Jestli se web propadl někdy poslední dobou, může to souviset s tím, že seznam prostě sáhl do hodnotících algoritmů, jako už několikrát, viz třeba tady: http://blog.seo-expert.cz/tanecky-a-zme ... u-postrehy

Kdyby našeptávač měl fungovat jako interní nástroj, věř tomu, že by ses nikdy nedozvěděl, že existuje.

Tvoje teorie zní dost paranoidně, promiň. Věřím, že kdybys sem dal dresu svého webu, daly by se tam najít chyby, které ho dostaly dolů. A mimochodem, to, žes spadl dolů může znamenat i to, že prostě někdo ve tvém oboru udělal web s kvalitnějším obsahem a prolinkováním.
Přesně to se teď já chystám udělat taky. Docela zajímavý obor, docela přesná fráze a první je web, který zaspal dobu. A za ním nic, co by stálo za řeč. Brzo se bude divit, proč najednou první není.
tom

Příspěvekod tom » 08 pro 2009 09:56

(a nemám s tím žádný morální problém. Můj web bude prostě lepší a ten jeho vypadá, že s vývojem skončil před pěti lety.)
tom

Příspěvekod Anonymní » 08 pro 2009 13:13

Prosím o radu, jak prolinkovat tento web. Domívám se, že je to prolinkováno postraními kategoriemy. Nebo se pletu? Mám něco vylepšit? http://www.plysove-hracky-eshop.cz/
Anonymní

Příspěvekod tcladin » 08 pro 2009 13:22

tom
ahoj, souhlasím s tebou.

je nutné si uvědomit co vlastne SEO je. Co to je?
Je to optimalizace pro vyhledávače? ne je to optimalizace pro vyhledávání (lidí).
Vyhledávače se pouze snaží uspokojit poptávku po frázi. Uspokojují ji vyhodnocováním indexovaných stránek a jejich zařazováním do výsledků na frázi.
A jak výsledky řadí? tak aby upokojili poptávku lidí co tu frázi hledají.

Snad je z toho jasné, že optimalizační kvalita je jen podpůrným prostředkem pro řazení výsledků vyhledávání!

Skuste si myšlenku Vyhledávače se pouze snaží uspokojit poptávku po frázi. probrat se všemi důsledky a začne vám do sebe zapadat ....
tcladin

Příspěvekod Tonda » 08 pro 2009 13:58

Tom:
Já ten problém nemám. Reaguji jen na ANONIMNI. Před lety jsme spadli, prožili si to včetně těch telefonátu ze seznamu, ale vrátili jsme se, sice né na všechny slova, ale našli jsme si jiná, která fungujou stejně. Jde hlavně o to že již neoptimalizuju a nezděluji jiným osobám své SEO strategie a jaké slova používám. Všichni se dívíte, že jsou lidé, kteří na na facebooku odhalují ty největší osobní intimnosti a tady to děláte taky a všichni jste správci sítě, nebo majitelé.
Tonda

Příspěvekod tcladin » 08 pro 2009 14:37

Tonda
ahoj, tedy potvrzuješ, že po pádu ve vyhledávání na Seznam-u vás Seznam kontaktoval s nabídkou placené pozice?

Máš z toho pocit, že ste byli "schválně" odstřeleni, aby vám mohli dát nabídku placené pozice?

Nebo mohl být propad "přirozený"?

dík za reakci
tcladin

Příspěvekod Anonymní » 08 pro 2009 15:25

Jedno se Seznamu upřít nedá - je nejlepší. Ovšem v aroganci jsou ještě lepší než nejlepší. pokud budu mít dobrej web na Google to je vidět, ale na Seznamu musím mít web skoro božský abych někde byl na viditelných pozicích. Neřekl bych, že je to u Tondy až taková paranoia. Mám u Seznamu zaplacené 4 kategorie na 1 web a ve vyhledávání se po zaplacení začal běžně objevovat na různá klíčová slova. U ostatních webů se mi nechtělo platit 5tis. bez DPH za kategorii a nezaregistroval jsem je do placené sekce. No a samozřejmě výsledky vyhledávání stojí za prd. Kdežto na Google je vidět jak s ostatními weby pracuji a podle toho se pohybují ve výsledcích.
Tedy shrnu to:
Google je podle mně svými výsledky vyhledávání velice relevantní ke kvalitě webu, kdežto Seznam dle mého názoru upravuje výsledky vyhledávání, podle zaplacené či nezaplacené kategorie - dnes už se pozice na stránce přímo koupit nedá. Bohužel je u nás největší a proto od příštího roku zvedá cenu v kategorii na 7tis. To je hnus!

Jirka
Anonymní

Příspěvekod Tonda » 08 pro 2009 15:27

tcladin:
Kdyz si peřečteč všechny mé příspěvky tak zjistíš že nepíšu o pocitech. Kontaktovali nás ze seznamu mnohokrát, naposledy tak před rokem a vždy to mělo vliv na naše pozice.
Telefoní čísla jsem si však nezapsal a jména těch slečen či dam si nepamatuji. A je zajimavé že to bylo po kontrolách sily vebu a jiných testech na seo-servisu. Od té doby testy tohoto druhu nedělám.
Je zajímavé že při vyhledávání na seznamu tkzv. ve světě ( dokud používali google ) jsme zůstávali na pozicích, jenže na hledání ve světě nikdo nepřepíná. Nyní používají bing a stím nemám zkosenosti.
Kdyby jsme to měli špatný tak by nás odpálil i google, kde jsme na některá slova na první straně již mnoho let.

Máme s placenou reklamou špatné skušenosti a tak ji odmítáme. Nikdy to nemělo efekt a to nejen na seznamu. Připadá mi to už jak vybírání výpalného a né reklama. Je jim uplně jedno že je reklama neučinná, vždy najdou nějakého blba, který jim to na měsíc, dva, tři zaplatí a je jim jedno že je neučinná. Přitom přesně vědí kam od nich kdo odchází.

Keci že určitou stránku shlédne x tisíc lidí denně jsou nepravdiivé, prototože jsou to sensions a těch mám tna našich stránkách taky 100.000 měsíčně.
A přitom u inzertního portálu to jsou z 90% inzerenti kteří si kontrolují a obnovují vlastní inzerát! Jo kdybych na reklamě vydělal tak se rád podělím s tím kdo nechal vydělat mě.
Tonda

Příspěvekod Tonda » 08 pro 2009 15:53

OPRAVA!

prototože jsou to sensions a těch mám tna našich stránkách taky 100.000 měsíčně.

PROTOŽE TO JSOU PŘÍSTUPY A TĚCH MÁM NA NAŠICH NAŠICH STRÁNKÁCH 100.000 MĚSÍČNĚ.
Tonda

Příspěvekod tcladin » 08 pro 2009 16:22

Tonda
tondovi příspěvky
díky za reakci

hned se tě zeptám jestli si neměl na mysli sessions
prototože jsou to sensions a těch mám tna našich stránkách taky 100.000 měsíčně

Kdyz si peřečteč všechny mé příspěvky tak zjistíš že nepíšu o pocitech
já sem se, ale ptal na pocity, protože nepředpokládám že máš důkaz

osobně se mi nic takového nestalo a Seznamový marketer se mi ozval jen pokud jsem jej kontaktoval skrze http://napoveda.seznam.cz/cz/zbozi/kontaktni-formular-zbozi/

Můj názor je zatím stejný, nechce se mi tomu co píšeš (jen-tak) věřit.
Proč? Protože vyhledávače uspokojují poptávku lidí po frázích. Kdyby platilo, že odstřelují weby aby jim prodali placené pozice, podřezával by si Seznam pod sebou větev. Nebo-li jeho výsledky by nebyly relavantní a konkurence by ho zválcovala. (No jak sem to dopsal napadlo mě, že tohle je fakt, že google postupně válcuje seznam, právě díky relavenci, totiž i "obyčejní" lidé si všimli že nejlépe vyhledává google... že bys měl pravdu??? Na druhou stranu seznam se snaží být co nejrelevantnější a upravuje algoritmy. NE myšlenka mi ještě neuzrála... zatím ti nevěřím )

Anonymní
je zajímavé, že muj web není Božský a na několik frází sem na prvním místě (organic). Je pravdou že google je TOP a to ve všem (zatím mimo podílu na trhu v ČR) a to co google ví dnes ví seznam až za 14dní. Ale s tím božským nevím. Ani se nedivím tomu čemu se díví spousta webmasterů, jak může být tenhle web předemnou, když mám lepší SEO. Spíš se tomu směju.

jenom bych se ještě zeptal zda používáte pouze white praktiky. nemůžu si to sám ověřit, jelikož se asi bojíte zveřejnit URL vašich webů...
teda tonda má tento web: http://www.topshock.cz/
myslim že s množstvím chyb, např GA script musíš umístit těsně před značku </body> ne až za </html> ... Měří ti GA?

respekt
tcladin

Příspěvekod Anonymní » 08 pro 2009 16:50

tcladin
Praktiky pouze white. Samozřejmě jsem na počátku zkoušel různé ptákoviny, ale to mně naštěstí zase rychle přešlo. :-)
Božský web byla trochu nadsázka, ale je spíše míněno zpracování webu na vysoce konkurenční slova např. varianty nábytek, kde si myslím, že pokud nemá Seznam web v databázi placených odkazů zařadí ho ve vyhledávání na nejvyhledávanější fráze až za ty které v placené databázi má. Na některé nepříliš frekventované fráze jsme samozřejmě také na první straně.
Nejsem zas až takový maniac, abych si myslel že mne SEO spasí. Podle mne je ve finále vždy nejdůležitější obsah pro lidi a ne pro vyhledávače. Co mi je platná návštěvnost, když v eshopu nikdo nic nekoupí?

Jirka
Anonymní

Příspěvekod tcladin » 08 pro 2009 16:56

Anonymní
já ti asi upně nerozumim, když dám
http://search.seznam.cz/searchScreen?w=n%C3%A1bytek&mod=f
je pořadí organic:
www.nabytek-forliving.cz
www.sconto.cz
www.nabytek-eno.cz
www.jena-nabytek.cz
....
ani jedna domena nejni ani nahoře v placených ani vlevo v placených, jak si to myslel?
tcladin

Příspěvekod Anonymní » 08 pro 2009 17:16

tcladin
To nemyslím, to je Sklik.To je zase něco jiného.

Myslím firemní zápis do kategorií. Pokud jim zaplatím roční zápis do kategorie poskočím ve vyhledávání. Pokud nezaplatím a mám jen zápis zdarma, tak jsem někde na chvostě.

zkus se mrknout na
www.nakupy-net.cz

a budu rád za každou poznámku :-)

Jirka
Anonymní

Příspěvekod tcladin » 08 pro 2009 17:21

jaj tak tomu by se dalo věřit. Jestli bude čas ještě kouknu podrobněji.

Jinak to že má firma placený zápis to přece znamená že je na lepší pozici mezi jinými firmami. To taky znamená že ta firma má pak lepší odkazy. To taky znamená že na jejich stránky chodí více lidí, ... takovej ten synergickej efekt
To nakonec muže podstatně ovlivni na umístění ve vyhledávači.
tcladin

Příspěvekod Anonymní » 08 pro 2009 17:44

tcladin

Ono se to má tak. Když máš web, který chceš zapsat do více kategorií, jelikož je třeba jako nakupy-net.cz malým obchodním domem, pak ti Seznam zdarma zapíše pouze firemní zápis do jedné kategorie, kterou se ti navíc ještě snaží nadiktovat.
A navíc máš smůlu pokud chceš jiný název (třeba obchodní) než je název firmy. Neuděláš nic a když chceš jiný název "tak zaplať uhlíří" :-) a další zápisy do ostatních kategorií musíš taky zaplatit. A sleva? Za čtyři kategorie na rok (20tis bez DPH) mi dali tak akorát kulový.
Takže u Seznamu si nekupuješ pozice, ale pouze možnost rozšíření tvého firemního zápisu.

Např. můj první neplacený zápis na Seznamu
Chtěl jsem původně:
Kamenná prodejna nábytku a provoz internetového obchodního domu s odděleními nábytku, nářadí, elektro, miminko, dovolená a chovatelských potřeb pro psi a kočky.

Jejich korekce:
Prodej bytového nábytku.

A neuděláš zase nic. A ta všechna oddělení byla v provozu, kamennou prodejnu mám taky, tak co chtějí? Jsem si říkal. No co by, přece zaplať uhlíři. :-))))

A to je ta jejich arogance moci, která mně štve.

Tam si právě myslím, že je zakopanej pes při řazení výsleddků vyhledávaní na Seznamu. Nezaplatíš, tak jako by jsi v Seznamu nebyl.

Dřív se dala přímo koupit pozice tzv. garance 1.strany. Můžu ti říct, že mi to bylo skoro milejší než tohle. Placené pozice (1.strany) dnes Seznam tvrdí, že odbourali Sklikem. A výsledky, že se řadí podle kvality webů.
Prdičky naší babičky...

Sakra to jem se rozepsal :-))

Jirka
Anonymní

Příspěvekod Tonda » 08 pro 2009 19:52

tcladin:
Hm Ládo tvoje detektivní práce je slaboučká. Ten web nemá ani stejnou ip adresu a nejmenuji se Tonda. V dobách co jsem si nechával na servisu dělat analízu zdrojového kodu jsem mel 100 a tebou uvedený má jen 70. Máme plně validní všechny zobrazené stránky dodnes a to i v českém validátoru., který je přísnější nez w3c. A tcladin.cz ma 91 a 9 html chyb.
Tonda

Příspěvekod blazicek@blazic ek.cz » 08 pro 2009 21:32

Znam firmu co nezaplatila Seznamu ani korunu (Sklik,zápis,pozice,sekce) a je na prvni strane pri zadani klicových slov.
Ja platil vsechno a 10 a horsi strana to jistila.
Od zari pracuju na SEO a sem na prvni strane.
SEO hodne pomuze,pokud zacinate od nuly.
Je fakt ze Sklik je svinarna,hlavne pokud je konkurence.To dochazi k magoreni a preplaceni za klik.
blazicek@blazic ek.cz

Příspěvekod tcladin » 08 pro 2009 23:06

Anonymní
mám jinou zkušenost, pozitivní. Je pravda že sem měl kratší název obchodu a až na jedno "á" shodné s doménou,
tcladin

Příspěvekod Anonymní » 09 pro 2009 11:47

A to je právě problém pokud máš více aktivit než jednu.
Bohužel je u nás Seznam největší, nejoblíbenější a tím pádem taky nejarogantnější. Ale asi bych nebyl jiný, pokud bych ho vlastnil, byznys je byznys. Jen si tam člověk připadá jako úplná šmudla, když s ním jednají jejich zástupci. Jako by jsem já měl být vděčen, že mně vůbec umožní být v Seznamu zapsaný.
Podnikám už nějaký ten pátek a asi do smrti mi bude vadit jednání jako mají zástupci Seznamu. Já sám se snažím aby měl každý zákazník pocit, že on je jediný na kom mi záleží. Ale Seznamák ti napřed otluče o hlavu jak jsou největší a ty že si vlastně největší kretén protože tam nejsi a přeci 7tis. ročně za jednu kategorii je vlastně zadarmo :-)))
No neuděláš nic :-)))

Rád uvítám každou poznámku k mému webu, který považuji asi za 1. Od března 2009 kdy jsem ho spustil jsem to vytáhnul na PR5. A konverzní návštěvnost taky vcelku slušná. Takže kdyby jste se laskavě vyjádřili budu jen rád. Beru kritiku i chválu(tu radši :-)))

http://www.nakupy-net.cz

Dík Jirka
Anonymní

Další

Zpět na Pozice ve vyhledávačích

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek