Začátky se SEO a sposta dotazů

Copak to mě validátor chce? Nevíte co jsou to ty indexované stránky a zpětné odkazy?

Pokud toho o tvrobě webu a SEO optimalizaci moc nevíte, použijte prosím toto fórum.

Začátky se SEO a sposta dotazů

Příspěvekod nex28sp » 21 říj 2015 06:00

Prosím o pomoc...
Nedávno jsem začal dělat webky ve Wordpressu a s tím i o SEO.

Dohromady jsem dělal dva weby... s tím že první byl one-page rozdělený vertikálně na sekce a druhý je složitější s několika stránkami, blogem, rezervačním systémem, archivem apod. U obou webů používám Yoast SEO plugin.

Nějakým zázračným způsobem se stalo že po konfiguraci Yoast pluginu, nastavení klíčové fráze apod. se mi první web zařadil do prvních třech výsledků vyhledávání na Googlu i Seznamu pokud se vyhledává klíčová fráze, takže jsem spokojenej.

Z toho že to šlo tak easy jsem dostal pocit že to půjde stejně i u druhého webu. Nastavil jsem klíčovou frázi, pár frází jsem přihodil do samotný úvodní stránky ale nejsem schopnej se zařadit ani mezi prvních 100.

Teď tedy dotazy...

První web byl one-page optimalizovanej Yoast SEO pluginem.

Je teda chyba že druhý web má nastavenou klíčovou frázi a meta popis pouze na hlavní stránce?

Měl bych frázi a meta popis nastavit pro všechny statické stránky?

Případně použít stejnou frázi a metu jako na hlavní stránce?

Pochopil sem teda správně že klíčová fráze by měly být i na ostatních stránkach než na hlavní? A že by to měla být nejčtenější slova na celem webu?

Co když budu přidávat do blogu příspěvky bez fráze? Znamená to že postupně budu jakoby web plnit slovama co s mojí frází nebudou korespondovat a tím pádem snižovat rank na tuto frázi?

Jde to obejít? Ponecháním pouze main page v sitemapě? Zakázáním ostatních stránek v robots.txt?

Je možné že mám od Googlu penalizaci? Jak zjistím za co? (search console problém nehlásí)

V Google content keywords se mi u obou stránek ukazují slova která tam být nemají, vypadají jako že jsou to slova z templatu stránek. Proč, jak a co s nima?

A nakonec vůbec neodmítám nějakou spolupráci, kdyby se mi třeba někdo ozval a pomohl mi, můžu nabídnout pomoc s webkami, grafikou, nebo tak.
nex28sp

Re: Začátky se SEO a sposta dotazů

Příspěvekod linje » 24 říj 2015 12:15

Otazka jak konkurencni slova to jsou. Obvzkle potrebujes budovat sit zpetnych odkazu, nebo spoustu obsahu. Neni to jen o nastaveni pluginu.
Instalujeme kamerové systémy, zabezpečovací systémy po celé republice. Ochranu majetku pomocí alarmu do bytu pro všechny typy nemovitostí. Pokud potřebujete kamerový systém Brno jsme tu pro Vás.
linje

Příspěvekod MichalSEO » 18 lis 2015 04:21

Používejte slova a slovní fráze hlavně ve viditelných textech stránky. Podívejte se jak kvalitní (přínosná) konkurenční stránka a mějte ji jěště přínosnější.
SEO pluginy rozhodně kvalitní obsah (texty) neudělají. Texty v takzvaných SEO parametrech "Title, Keywords, description" jsou výcucem z textu které, na stránce máte. Pokud to používáte jinak, je to blbě.
MichalSEO

Příspěvekod MrRobot » 24 čer 2016 05:41

SEO pluginy jsou šikovným připomenutím, na co jste zapomněl.
Keywords už se nepoužívají, proto vám některé pluginy keywords dokonce označí jako chybu :)
Na dotaz:
"První web byl one-page optimalizovanej Yoast SEO pluginem.
Je teda chyba že druhý web má nastavenou klíčovou frázi a meta popis pouze na hlavní stránce?
Měl bych frázi a meta popis nastavit pro všechny statické stránky? "

Odpověď: Nastavte vlastní popis každé strany, ať už statické či dynamické. Také jiný titile (zobrazuje se na záložce prohlížeče, stejné matou lidi).
A hlavně jak říká strýček Google, web je opravdu pro lidi. Zaujměte. Jak tu někdo psal výše že hodně textu... to už také moc neplatí. I málo, ale kvalitního, textu s obrázky a nejlépe videem zaujme a přitáhne. + propagace samozřejmě.

Naposledy oživil Anonymous v 24 čer 2016 05:41
MrRobot

Zpět na Pro začátečníky

• { RELATED_TOPICS }
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek